Hepsi tek…

Şeyda Koleksiyonunda her ürün “tek”tir çünkü her ürün el işçiliği ile hazırlanır. Topraktan, ateşten, sırdan oluşan seramik dünyasının bin yıllardır insanların en çok sevdikleri objeler olması boşuna değildir. Seramik doğanın insan eliyle şekillenmesinin belki de en güzel örneğidir.

Şeyda Koleksiyonda bir ürünün hikayesi…

Önce tasarım

Şeyda Aksu tarafından özel olarak hazırlanan tasarımlar tarihi motifleri, yazıları, konseptleri, eşyaları bir sanatçının elinde yeniden yorumluyor. Şeyda Koleksiyonunda kaftanlar vazoya, Dervişler aksesuara, yazılar tabloya dönüşüyor. Koleksiyonların bir başka vurgusu da renklere. Tarih boyunca en çok sevilen renkler olan kırmızı, türkuaz, yeşil, sarı en özel tonları ile koleksiyona damgasını vuruyor. Koleksiyondaki ürünlerin en çarpıcı özelliklerinden biri de desenleri. Ürünlerde kullanılan desenler Şeyda Aksu tarafından özel olarak hazırlanıyor.
Osmanlı, Selçuklu, İslam sanatında kullanılan motifler Aksu tarafından yeniden yorumlanıyor.

Toprak ve ateş

Tasarımı tamamlanan ürünler seramikte hayat buluyor. Toprak ve ateşin dansından doğan ürünler Şeyda Atölyesinde tek tek elde hazırlanarak motifine, rengine kavuşuyor. Bu nedenle her bir ürün “tek” olarak hayatına bir evin, otelin, ofisin kısaca bir yaşam alanın en nadide köşesinde devam ediyor.